WYPEŁNIACZE / KWAS HIALURONOWY

WYPEŁNIACZE KWASEM HIALURONOWYM USCIECIOWANYM

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Jej zadaniem jest utrzymanie wody w tkankach. Wraz z włóknami elastyny i kolagenu decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom (cząsteczka kwasu wiąże 40 razy więcej wody niż sama waży) pozwala utrzymać właściwy stopień nawilżenia tkanek. Niestety wraz z wiekiem zmniejsza się ilość oraz jakość tej substancji, co prowadzi do zwiotczenia skóry oraz pojawienia się zmarszczek. Dzięki zastosowaniu zabiegów z zakresu medycy estetycznej z użyciem specjalistycznych preparatów najlepszych marek nasza skóra odzyskuje sprężystość, znikają niedoskonałości i zmarszczki, a twarz odzyskuje młody i pełen blasku wygląd.

To rewelacyjny i mało inwazyjny zabieg odmładzający. Co najważniejsze – efekty zabiegu są natychmiastowe!

Preparaty z kwasem hialuronowym zapewniają kompleksowe rozwiązania w celu korekcji drobnych, średnich i głębokich zmarszczek, bruzd i fałdów, jak również do poprawy konturów twarzy (nici hialuronowe, wolumetria) oraz powiększania i modelowania ust.

Działają one poprzez uzupełnienie zasobów naturalnego kwasu hialuronowego w organizmie, hamują rozpad kolagenu wywołany przez kolagenazy, przyczyniając się do poprawy wyglądu skóry, dodatkowo także stymuluje produkcję nowego kolagenu.

Wypełnianie zmarszczek dokonuje się poprzez iniekcje w odpowiednią głębokość skóry, a różne cząsteczki żelu (jest ich kilka rodzajów) dopasowane są do struktury tkanki danej warstwy skóry. Zapewnia to poprawę objętości i jędrności skóry poprzez odpowiednie podnoszenie zwiotczałych tkanek. Takie działanie likwiduje widoczne objawy starzenia.

Wypełniacze te działają długotrwale, ale nie permanentnie.

Organizm ludzki posiada własny system enzymatycznego rozkładu kwasu hialuronowego. Efekt po zabiegu utrzymuje się zwykle od 7 do 18 miesięcy, po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu (biodegradacji).

Wypełniania zmarszczek dokonuje lekarz poprzez iniekcje preparatu w odpowiednią głębokość skóry, a różne cząsteczki żelu (jest ich kilka rodzajów) dopasowane są do struktury tkanki danej warstwy skóry.

Zabiegi nie wymagają specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Ponieważ preparaty te wprowadza się do skóry cienką igłą, dla podniesienia komfortu pacjenta skórę przed zabiegiem można znieczulić. Jednak obecnie większość preparatów zawiera lidokainę (substancję znieczulającą) więc dodatkowe znieczulenie jest raczej zbędne. Okolice ust przeważnie poddaje się znieczuleniu.

EFEKTY ZABIEGU

Efekt jest natychmiastowy.

PRZECIWWSKAZANIA

  • niektóre choroby autoimmunologiczne
  • choroby nowotworowe
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • ogólny zły stan zdrowia np. przeziębienie, grypa
  • opryszczka
  • miesiączka

CZĘSTOTLIWOŚĆ

W zależności od intensywności mimiki ust oraz trybu życia, efekty mogą utrzymywać się od 8 do 18 miesięcy.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i obrzęknięta. Objawy te ustępują w przeciągu kilku godzin. Może się też pojawić siniaczek.

Po zabiegu istotne jest unikanie wahań termicznych otoczenia, szczególnie przez pierwsze 48h ( do 2 tyg.) – nie korzystamy z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna (kriokomory). Unikamy dłuższego przebywania w temp. poniżej 0 st. C oraz nie opalamy się.

Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości (np. nie dotykać). Przez 48h po zabiegu  unikamy nadmiernej mimiki.

Przez 2-4 dni po zabiegu nie należy pływać ani podejmować forsownych ćwiczeń. Przez przynajmniej     4 tyg. po zabiegu nie powinno wykonywać się takich zabiegów jak np. laseroterapia w okolicach iniekcji , makijaż permanentny; do 2-3 tyg. po zabiegu nie wykonujemy mikrodermabrazji  ,peelingów,ewent. innych zabiegów kosmetycznych związanych ze ścieraniem naskórka

Po wstrzyknięciu botoksu bezwzględnie nie wolno schylać głowy na czas dłuższy niż 1-2 sekundy (grozi to niekontrolowanym rozprzestrzenieniem się toksyny a co za tym idzie np.:opadnięciem powieki górnej, nierównomiernym efektem obniżenia kurczliwości danego mięśni/i, opadnięcie brwi itp.)

Poszczególne zalecenia pozabiegowe mogą zostać nieco zmodyfikowane i wydłużone w czasie , co jest indywidualnie ustalane z lekarzem.

Czas trwania ok. 60 min