POWIĘKSZANIE I MODELOWANIE UST

POWIĘKSZANIE I MODELOWANIE UST KWASEM HIALURONOWYM

Piękny uśmiech na każdy dzień. Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym.

Celem zabiegu powiększenia i modelowania ust jest przywrócenie lub nadanie ustom objętości oraz ich głębokie nawilżenie i odmłodzenie. Jest to jeden z najbardziej popularnych i najczęściej wykonywanych na świecie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wynika to z faktu, że jest prawie nieinwazyjny a umiejętnie przeprowadzony wyraźnie poprawia atrakcyjność twarzy. Pełne, zmysłowe usta to jeden z  wielu atutów zarówno kobiet jak i mężczyzn i jest to bez wątpienia jeden z elementów wyglądu który przyciąga uwagę płci przeciwnej.

Zabieg powiększania i modelowania ust wykonywany jest u pacjentów w każdym wieku, zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

W zabiegach wypełniania ust stosuje się preparaty na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego, który jest doskonałym środkiem modelującym i poprawiającym nawilżenie.

Zabieg jest w pełni bezpieczny, nie niesie ryzyka uczulenia, ponieważ kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem tkanek człowieka, odpowiedzialnym za magazynowanie w nich wody. Z wiekiem następuje spadek jego poziomu w naszym organizmie, do tego dochodzi fotostarzenie spowodowane negatywnym wpływem czynników środowiskowych, zwłaszcza promieniowania słonecznego, powodujące wiotkość, suchość i brak jędrności ust.

Bardzo ważną kwestią przed zabiegiem jest konsultacja z lekarzem celem poznania oczekiwań pacjenta i dobrania odpowiedniej gęstości i rodzaju preparatu, tak by uniknąć efektu sztuczności. Celem są pełne, odmłodzone i nawilżone, ale naturalnie wyglądające usta.

W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta można zwiększyć objętość czerwieni wargowej, modelować kontur ust lub wypełnić drobne zmarszczki wokół ust.

EFEKTY ZABIEGU

 • poprawa kształtu ust, powiększenie (preparat wstrzyknięty w usta wiąże wodę i powiększa ich objętość),
 • redukcja skutków starzenia się ust (odmłodzenie, nawilżenie, poprawa elastyczności ust, redukcja zmarszczek),
 • redukcja opadających kącików ust,
 • poprawa kolorytu ust

PRZECIWWSKAZANIA

 • Pomimo, że kwas hialuronowy jest bardzo bezpiecznym wypełniaczem, to jednak przy tego rodzaju zabiegach istnieje kilka ogólnych przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu.
 • ciąża i karmienie piersią,
 • stany zapalne skóry, infekcje (aktywna opryszczka),
 • skłonności do blizn przerostowych (keloidów),
 • choroby układu immunologicznego,
 • stany zapalne skóry,
 • choroba nowotworowa.

CZĘSTOTLIWOŚĆ

W zależności od intensywności mimiki ust oraz trybu życia, efekty mogą utrzymywać się od 8 do 18 miesięcy.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Okres rekonwalescencji po zabiegu jest kwestią indywidualną. Zazwyczaj dzień po zabiegu usta są opuchnięte, a na ostateczny efekt zabiegu trzeba czekać około tygodnia.

Bezpośrednio po wykonanym zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym należy cały czas lekko schładzać okolice warg, aby utrzymać reakcję tkanki na możliwie niskim poziomie. Na 24 godziny po zabiegu warto zadbać o higienę nakłuwanych miejsc i jak najrzadziej ich dotykać. Po tym czasie wskazany jest delikatny masaż ust czystymi rękami, co ma zapobiegać zbijaniu się kwasu hialuronowego w grudki.

Przez pierwszy tydzień po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego nie powinno się wywierać nadmiernego ucisku na okolicę skóry poddanej zabiegowi. Odradza się stosowania w tym czasie wszelkiego rodzaju szminek, błyszczyków oraz kremów. Dobrze jest zrezygnować z picia bardzo gorących napojów. W następnych tygodniach zaleca się unikania nadmiernego zimna, gorąca, czy ekspozycji na słońce. Należy tymczasowo zrezygnować z wizyt w saunie bądź solarium.

Czas zabiegu ok. 40 min