LIPOLIZA INIEKCYJNA

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Czy można skutecznie, bez wysiłku, a przy tym całkowicie bezpiecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej? Oczywiście, że tak! Nie jest to „dieta cud” , a profesjonalny zabieg medycyny estetycznej dzięki, której szybko utracimy kilka centymetrów w tali, udach.

Metoda lipoterapii iniekcyjnej, zwanej najczęściej lipolizą, stanowi doskonałą alternatywę, dla tych osób, które z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej odczuwają dyskomfort, a mimo wszystko nie chcą, lub nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny, jakim jest odsysanie tłuszczu (liposukcja).

Lipoliza iniekcyjna pozwala na eliminację małych i  miejscowo nagromadzonych ilości tłuszczu. Stosuje się ją w celu redukcji tkanki tłuszczowej  na twarzy jaki i na bardziej problematycznych obszarach ciała. Dzięki lipolizie możemy zlikwidować tłuszczyk z  tak zwanego drugiego podbródka oraz zmniejszyć jego ilość w  policzkach. Zabiegowi lipolizy iniekcyjnej możemy również poddać takie rejony jak: brzuch, pośladki, uda czy biodra.

Preparat wstrzykiwany jest bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Substancja ta przenika przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych, a podana w większych ilościach doprowadza do rozerwania ich struktury. Po wniknięciu do komórki doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Następnie, wraz z lipoproteidami, jest transportowana prosto do wątroby, gdzie tłuszcze są rozkładane, po czym następuje ich wydalenie z organizmu.

Efekt redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować już po około trzech tygodniach od wykonania zabiegu. Na ogół jest to utrata od dwóch do czterech centymetrów w obwodzie, w miejscu, w którym zastosowano preparat. Skóra po zabiegu jest jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje miejscową likwidację celullitu. Lipolizę iniekcyjną należy przeprowadzać etapami, co podyktowane jest  tym, iż w czasie jednego zabiegu nie można podać pacjentowi zbyt dużej ilości preparatu. Niezwykle rzadkie, aczkolwiek możliwe skutki uboczne lipoterapii, to czasowe zaburzenia krążenia, wzrost potliwości, uczucie bycia chorym, krwawienia, biegunka oraz powstanie zgrubień. W celu przyspieszenie efektów kuracji, lekarze coraz częściej zalecają stosowanie drenażu limfatycznego.

Skóra po zabiegu jest jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje miejscową likwidację celullitu.

Osoby, które zdecydowały się na ten rodzaj terapii, najczęściej określają ją jako średnio bolesną, mimo iż przez kilka dni po lipoterapii, w miejscach nią objętych, może wystąpić przejściowe zaczerwienienie, obrzęk, uczucie dyskomfortu a także niewielki ból. Już godzinę po zabiegu większość pacjentów może przystąpić do codziennej aktywności fizycznej. W celu przyspieszenia efektów kuracji zaleca się przeprowadzenie drenażu limfatycznego lub zabieg radiofrekwencji.

EFEKTY ZABIEGU

 • utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,
 • lepszy metabolizm komórek skóry,
 • lepsze mikrokrążenie,
 • stymulacja regeneracji skóry,
 • lepsze odżywienie skóry

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • infekcje skóry w miejscach, w których miałby zostać przeprowadzony zabieg,
 • nadmierna otyłość,
 • ciężkie choroby nerek i wątroby,
 • cukrzyca
 • tarczyca
 • choroby związane z krzepliwością krwi,
 • padaczka,
 • alergia na któryś ze składników podawanych w czasie lipoterapii iniekcyjnej.

CZĘSTOTLIWOŚĆ

Liczba zabiegów koniecznych do wykonania zależna jest  od grubości tkanki tłuszczowej w miejscu, z którego chcemy ją wyeliminować. Zaleca się 3-6 zabiegów w odstępie  co 4 tygodni.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Przed zabiegami…

Już na tydzień przed planowanym rozpoczęciem serii zabiegów warto zacząć stosować lekką dietę i unikać alkoholu. W ten sposób odciążymy wątrobę, która sprawniej poradzi sobie z metabolizmem usuniętej tkanki tłuszczowej.

Powinniśmy używać dużo ziół i spożywać głównie żywność gotowaną i duszoną, w miarę możliwości nie tłustą.

Po zabiegu…

Pij co najmniej 1,5 litra wody dziennie! W Komórkach tłuszczowych odkładają się również toksyny. Picie większej ilości wody umożliwi ich szybsze usunięcie z organizmu.

Jedz więcej warzyw i owoców – w ten sposób dostarczysz dodatkową ilość bezcennych składników odżywczych, których na próżno szukać w mięsie czy produktach przetworzonych.

Po zabiegu… Aktywność!

Warto się przełamać i zacząć ruszać gdy wykonujemy zabiegi Cavi-Lipo. Korzyścią będzie szybsze usunięcie tkanki tłuszczowej i oczywiście jeszcze lepsze efekty!

Nie musisz mieć duszy sportowca, żeby odczuć dobroczynny wpływ ruchu po zabiegach. Wystarczy krótki spacer lub przebieżka. Zamiast windy wybrać schody, zacząć korzystać z rowera chociaż w weekendy!

Czas trwania zabiegu ok. 30 min